Členství

Chceš-li se stát členem naší odborové organizace je to jednoduché. Stačí vyplnit formulář „Přihláška člena regionální organizace“, který najdeš v odkazu Formuláře ke stažení. Vyplněnou a naskenovanou přihlášku pošli na odborový email vyborzo@seznam.cz

Obratem se ti ozveme. 

Demokracie si žádá občany, kteří jsou ochotni se sdružovat a spolurozhodovat o dění kolem sebe. Kde takových občanů není, je demokracie prázdným slovem – fasádou, za kterou se schovávají prospěcháři naplňující vlastní zájmy. Za jejich činy však nesou zodpovědnost i ti, kteří k jejích aktivitám mlčí.

Odborová organizace je demokratickým orgánem záchranky. Je brzdou k bezprávnému jednání zaměstnavatele a nástrojem k pozitivním změnám. Tady tvůj hlas bude slyšet a bude mít svou váhu. Spolurozhoduj s námi o naší budoucnosti. Naše síla je v množství členů a v kvalitě našich postojů.

Výbor ZO se pravidelně zúčastňuje velkých porad vedení, několikrát do roka dle platné Kolektivní smlouvy předkládá vedení ZZS HMP podněty a zprávy z provozu organizace.

Na výborový email můžeš kdykoli poslat svůj názor či stanovisko, které předložíme na setkáních se zaměstnavatelem. Diskrétnost je z naší strany zaručena.

1x ročně se scházíme na členské schůzi.

ZO zastřešuje Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče České republiky. Z tohoto svazku pro člena plynou mnohé výhody. Mimo jiné:

  • Pomoc právních zástupců Svazu, kteří, jak jsme si již mnohokrát ověřili, jsou nejen zkušení profesionálové, ale zároveň velmi ochotní kolegové, kteří k řešení problémů odborových členů přistupují bezodkladně.
  • Možnost čerpání ze Zajišťovacího fondu (sociální výpomoc v případě hospitalizace, úmrtí nebo narození člena rodiny apod.)
  • Slevové výhody (Pojištění odpovědnosti zaměstnance aj.)

Co to stojí

Členský příspěvek je 200 Kč/měsíc. Část příspěvku se vrací při vyúčtování zdanění, navíc každý člen obdrží jednou ročně nákupní LIDL poukázku v hodnotě 500 Kč.