Aktualita ze dne 9. 4. 2021

Odměny COVID v případě insolvence

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Členové odborového svazu  (OS), kteří se dostali do složité finanční situace a jsou v insolvenci mohou požádat,  aby z případných budoucích výplat covidových odměn nebyly prováděny žádné srážky na insolvence.

Právníci OS připravili VZOR návrhu na insolvenční soud, který si členové OS, kteří jsou v insolvenci, budou moci sami dovyplnit a dokončený návrh si sami podávat na soud, aby jim Covid odměny zůstaly v plné výši.

Pro podání návrhu úspěšně je nutné správné doplnění polí, které jsou ve Vzoru zvýrazněny žlutě.

K návrhu je samozřejmě také potřeba přiložit doklady / důkazy, na které se návrh soudu odvolává, tzn. zejména výplatní lístek atd.

Přiložený návrh (v příloze) lze doručit buď osobně do podatelny insolvenčního soudu nebo odeslat poštou (v tom případě doporučeně + na dodejku).

Za vedení OS

Mgr. Lubomír Francl