Aktualita ze dne 22. 11. 2023

Záchranáři ze třinácti krajů jednali v Karlových Varech

FOTO: Jana Hnyková

Ve dnech 8. a 9. listopadu 2023 se v Karlových Varech sešli zástupci odborových organizací ze záchranek, tedy sekce zdravotnických záchranných služeb. Přijeli z třinácti krajů České republiky. Uvítali Mgr. Janu Hnykovou, místopředsedkyni odborového svazu. Společně probrali témata, která nyní nejvíce rezonují záchrankami napříč republikou. Vyjádřili podporu protestní akci Za lepší budoucnost České republiky, budou podporovat stávku odborových svazů a další kroky svého odborového svazu, byť jako záchranáři stávku na pracovištích vyhlásit nemohou, nelze ohrozit zdraví a životy obyvatelstva.

Výstup z celého jednání je, že sekce zdravotnických záchranných služeb žádá vedení OS o tlak na revizi a změnu legislativy tak, aby více právně zajišťovala a chránila zaměstnance při výkonu jejich povolání.

zdroj: https://www.zdravotnickeodbory.cz/aktuality/zachranari-ze-trinacti-kraju-jednali-v-karlovych-varech/