Aktualita ze dne 5. 5. 2021

Sbírka na pomoc pozůstalým po pracovnících v sociálních službách

Vážené kolegyně a kolegové,

dovolujeme si Vám oznámit, že po úspěšné sbírce při Benefičním koncertu České filharmonie dne 25. března  –

Benefiční koncert České filharmonie vynesl 2,5 milionu korun na podporu vyčerpaných zdravotníků

, jejíž výtěžek byl určen na psychosociální pomoc zdravotníkům, spolupracuje odborový svaz s Nadací VIA na dalším projektu, na sbírce „Podpořme pozůstalé pečovatelů v sociálních službách“.

Jak již název napovídá, tentokrát se jedná o pomoc pozůstalým, jejichž rodinní příslušníci, kteří pracovali v sociálních službách, v boji s koronavirem při pomoci jiným obětovali to nejcennější – život. Výtěžek sbírky bude rovným dílem rozdělen mezi přímé pozůstalé zesnulých pečovatelů.

První letošní koncert pro diváky v sále odehraje Česká filharmonie dne 11. května jako poděkování všem pracovníkům v sociálních službách, kteří v uplynulém roce podlehli nemoci COVID-19 při výkonu svého povolání „v první linii“. Benefiční koncert bude věnován rodinám zesnulých pečovatelů, které právě teď prožívají osobní tragédii a zároveň se v důsledku ztráty příjmu v rodině ocitají ve finanční tísni. Koncert se uskuteční také u příležitosti oslav jubilejního 30. výročí vstupu společnosti ŠKODA AUTO do koncernu Volkswagen.

Prosíme, přepošlete informaci o sbírce svým kolegům, přátelům a známým. Darováním jakékoliv částky pomůžeme přímým pozůstalým, a tím vyjádříme úctu těm, kteří se ani ve ztížených pracovních podmínkách nevzdali a prokázali odvahu, houževnatost a solidaritu se svými klienty navzdory ohrožení života.

Informace ke sbírce najdete na webových stránkách www.darujme.cz/pomocrodinam

Projekt je zaštítěn Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, která zajistí rovnoměrné rozdělení pomoci všem pozůstalým rodinám. Spolu s Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR vyjádřila projektu podporu také Česká lékařská komora.

Vážené kolegyně a kolegové,

předem Vám děkujeme za šíření informace a také za podporu projektu.