Aktualita ze dne 15. 5. 2024

Protestní akce odborů 21.5.2024

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

V minulých dnech jsme vás opakovaně informovali o připravovaných změnách Zákoníku práce, se kterými odbory zásadně nesouhlasí, a proto byla svolána protestní akce dne 21. května v Praze.

Obracíme se proto znovu na Vás, na naše členy, se žádostí, abyste nás na akci 21. května ve 12 hodin, na Malostranském náměstí v Praze svou účastí podpořili. Budeme moc rádi také za podporu Vašich rodin, známých a dalších zaměstnanců.

Co nás jako zaměstnance čeká, pokud změny budou schváleny?

Zde je několik příkladů:

Zase tě trápí záda, čekají tě rehabilitace, možná i neschopenka? Půjdeš!

► Letos máš už podruhé nemocné dítě a musíš si zase vzít volno? To, že práci doženeš doma, neplatí. Dvakrát za rok je moc. Půjdeš!

► Musíš se postarat o nemocnou mámu a potřebuješ kvůli tomu zkrátit pracovní dobu? Půjdeš!

► Zrušili ti vlak nebo autobus a potřebuješ posunout začátek pracovní doby? Půjdeš!

► Odmítáš být na telefonu k dispozici kdykoliv večer a o víkendech? Půjdeš!

► Ozval ses kvůli nezaplaceným přesčasům? Půjdeš!

► Je ti 60, jsi zkušený, puntičkář, dotahuješ práci za jiné, ale i proto jsi pomalejší? Mladý šéf má jinou představu. Půjdeš!

► V hospodě u piva jsi včera kritizoval svého šéfa, jeho oblíbeného politika, či dokonce spolučlena strany, ve které je šéf? Půjdeš!

► Nelíbí se ti sexistické narážky šéfa, ozvala ses? Půjdeš!

► Jsi nejlepší kamarádka šéfovy bývalky? Půjdeš!

► Šéfovi dostudoval někdo z rodiny a tvoje místo by se mu líbilo? Půjdeš!

► Nechceš si nechat líbit šikanu od šéfovy nedotknutelné milenkyPůjdeš!

Znovu na Vás důrazně apelujeme a prosíme, abyste pro nepřijetí právní úpravy, která zásadním způsobem poškodí zaměstnance, udělali maximum.

Předem Vám všem děkujeme za podporu a věříme, že to všichni dohromady dokážeme změnit.

Dáša, Jana a Luboš.

Výbor ZO ZZSHMP