Aktualita ze dne 10. 2. 2022

Informace z OS ke stávkové pohotovosti

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

chceme Vás oficiálně informovat, že výkonná rada odborového svazu přijala na svém zasedání dne 8. února následující usnesení:

„Na základě vyhodnocení aktuální situace ve zdravotnictví, v sociálních službách a dalších veřejných službách vyhlásila výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v úterý 8. února 2022 stávkovou pohotovost na protest proti záměru vlády snížit finanční prostředky na zajištění zdravotnictví a dalších veřejných služeb a veřejné správy“.

Naše stávková pohotovost reaguje na:

• nezvýšení platů části zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy (hygienici, kuchařky, THP pracovníci, údržbáři, uklízečky, řidiči a další),
  • záměr ministerstva zdravotnictví propouštět zaměstnance na krajských hygienických stanicích,
  • na záměr vlády škrtnout zvýšené platby za státní pojištěnce pro rok 2022.

V posledních dnech proběhla řada jednání a určitě proběhnou další. O výsledcích Vás budeme informovat.

Vše se také snažíme co nejvíce medializovat. Aktuální informace najdete na našem webu.

Děkujeme Vám za vaši práci, přejeme hodně sil a zdraví.

Vedení OS, Dáša, Luboš a Jana