Aktualita ze dne 16. 2. 2021

Co jsme zatím udělali, abyste za extrémně namáhavou práci a úsilí obdrželi odměny?

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

přinášíme nové zprávy z jednání OSZSP ČR  ohledně odměn za tzv druhou vlnu pandemie           COVID – 19:

Již začátkem roku se s premiérem Andrejem Babišem sešla předsedkyně OS Dagmar Žitníková, aby projednali situaci ve zdravotnictví. Součástí jednání byla také otázka odměn. Předsedkyně sdělila, že odbory žádají o stejné částky pro zaměstnance nemocnic jako při první vlně a navíc chtějí ocenit také zdravotníky z ambulantní sféry, a to stejnou částkou jako zdravotníky z nemocnic. Při jednání upozornila, že částka, která se objevuje v médiích (10 mld. Kč) je naprosto nedostatečná a že odbory nesouhlasí s tím, aby byly odměny pro zaměstnance nemocnic vyplacené prostřednictvím kompenzační vyhlášky = ze zdravotního pojištění.

Premiér Andrej Babiš sdělil, že s odměnami pro zdravotníky počítá, ale že je nutné kvantifikovat částky a řešit zdroje.

Co odbory navrhují?

● Navrhujeme, aby odměny obdrželi všichni zdravotníci, kteří pracují ve zdravotnických zařízeních, a to ve stejné částce 75 000 Kč.

● Navrhujeme, aby odměny ve výši 30 000 Kč, tzn. stejně, jako za první vlnu, obdrželi také nezdravotníci, kteří pracují v lůžkových zdravotnických zařízeních.

celý článek zde: