Aktualita ze dne 31. 12. 2021

Aktuální informace závěr roku

Vážené kolegyně a kolegové,

je poslední den letošního roku. Byl náročný, složitý a těžký.

Jednodušší není ani jeho závěr. Nová vláda dnes vydala ve Sbírce listin novelu nařízení, kterým se upravují platy.(naleznete v příloze)

Za odbory jsme se závěrem pro zaměstnance příspěvkových organizací pokusili o dodržení dohod. Panu premiérovi jsme spolu s LOK-SČL zaslali dopis, kde jsme ho vyzvali, aby nařízení vlády neměnil (dopis je v další příloze).

Bohužel ke změně došlo a velká část pracovníků nebude mít automaticky navýšeno ani příští rok.

Nicméně nerezignujeme.  Včera jsme vydali prohlášení, platy budeme chtít znovu projednat při jednání o státním rozpočtu.

Vážené kolegyně a kolegové,

v nemocnicích příspěvkových organizacích a v zařízeních sociálních služeb budete muset opět o části platů jednat a to stejně, jako vaši kolegové v obchodních a neziskových společnostech. Začátkem roku Vám pošleme návrh dodatku ke kolektivní smlouvě, kterým se mohou upravit platy pro zaměstnance v příloze č. 1 a do slíbených 1 400 Kč navýšit platy zdravotníků zařazených do 2. až 7. platové třídy v lůžkových zdravotnických zařízeních.  Pro nemocnice jsou finance zabezpečené.

Děkujeme Vám všem za Vaši obětavou a náročnou práci a také za naši letošní spolupráci.

Přejeme 365 krásných a ve zdraví prožitých dnů roku 2022.

Závěrem prosím, buďme k sobě i nadále ohleduplní, solidární a slušní. Odbory a odboráři jsou výjimeční a mějme to tak i v příštím roce.

Krásný Silvestr, Dáša, Jana a Luboš

sb0231-2021_211231_111433