Aktualita ze dne 19. 2. 2021

AKTUALIZOVANÉ – Nemožnost výkonu práce s COVID-19 a COVID-19 jako nemoc z povolání

Vzhledem k rostoucí nákaze zdravotníků a také pracovníků v sociálních službách se znovu často ptáte, zda je COVID-19 nemoc z povolání.

Níže jako soubory ke stažení najdete konkrétní postup, jak v případě COVID-19 jako nemoci z povolání postupovat, a Stanovisko společnosti ČLS-JEP, které jednoznačně COVID-19 jako nemoc z povolání určuje.

Nově zde přinášíme také text o odškodnění zaměstnanců za onemocnění nemocí z povolání COVID-19 od JUDr. Martina Mikysky, advokáta a soudního znalce v oblasti nemocí z povolání – viz níže jako soubor ke stažení.

Pro rychlou orientaci zasíláme také odkaz na webové stránky, kde je tato skutečnost uvedená:

Připomínáme, že v případě problémů máte možnost se kdykoliv obrátit na náš odborový email, či přímo na odborový svaz. Jsme tu pro vás.

Všem vám děkujeme za práci a přejeme vám hlavně hodně zdraví.